+90 (0262) 722 93 90

+90 (0262) 722 9391

info@filsan.com.tr

sales@filsan.com.tr

SIRALI FİLTRELER

 

Sıralı filtreler, ekipmanınızı toz, kir, yağ ve sudan korur. Toz ekipmanınızı yeniler ve pnömatik kontrol vanalarının sıkışmasına neden olabilir. Özellikle kir ve toz yağ ile birleştirildiğinde (sıklıkla kompresörlerde olduğu gibi). Filsan In Line hava filtreleri daha düşük bir basınç düşüşüne ve daha düşük kaliteli hava filtrelerine sahiptir. Bu size enerji tasarrufu sağlayacaktır. Sisteminizdeki her basınç düşüşü (filtreler, kurutucular, uzun borular vb.), Kompresörünüzü daha yüksek bir nominal değere koymanızı gerektirir, bu da ekstra bir elektrik harcamanıza neden olacaktır. Zamanla filtrelerinizde toz birikecektir. Bütün bu toz sıkıştırılmış hava için fazladan bir engel oluşturacaktır. Bu, filtreniz üzerindeki basınç düşüşünün zamanla daha da artacağı anlamına gelir.

SIRALI FİLTRELER

Filtre Çeşitleri

Partikül Filtreleri

Parçacık sıkıştırılmış hava filtreleri havadan toz ve parçacıkları temizlemek için kullanılır.

 

Karbon Filtreler

Aktif karbon filtreleri, kokuları ve buharı giderir. Bunlar, yiyeceklerin üretildiği fabrikalarda veya örneğin havanın solunması için kullanılır. Geniş araştırma ve özel tasarımın ürünü olan FILSAN yedek filtre elemanları, farklı uygulamalarda endüstrinin birçok alanında kullanılabilir. Bu tip filtre elemanları ard arda bir veya daha fazla filtreden oluşan filtre üniteleri olarak kompresör kurutucularına monte edilir. Filtrasyonun birinci ve ikinci aşamalarında, 1 ila 5 mikronluk katı ve sıvı partiküller, çok düşük basınç kayıplarında başarılı bir şekilde geri kazanılır. Üçüncü aşama elemanları yüksek basınçlar içindir ve 0.01 mikrona kadar parçacıkları filtrelemektedir. Bu filtre elemanlarından bir diğer çeşidi ise aktif karbon içeren elementlerdir. Bu sayede 0,003 ppm'e kadar koku ve yağ buharı parçacıkları giderilir. Bu yüksek etkili elementler, tıbbi ve gıda işlemeleri uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Basınçlı hava üreticilerinin isteği üzerine, özel tasarımlar veya gelişmiş filtre elemanları türleri de üretilebilir. Düşük kaliteli hava filtreleri, Filsan'ın In Line filtrelerinden daha hızlı tıkanır. Bu, daha sık yeni filtreler satın almanız gerektiği anlamına gelir. Ancak aynı zamanda, filtrenizin üzerindeki basınç düşüşünün, düşük maliyetli hava filtreleri ile daha hızlı, daha hızlı olacağı anlamına gelir. Filtre elemanlarını konuttan ayrı olarak satın alabilir, böylece yüksek performans elde etmek için filtre elemanlarını değiştirebilirsiniz. Satırdaki Filtreler için alışveriş yaparken kalitenin önemli olduğunu göz önünde bulundurun. Filsan In Line filtreleri daha temiz bir hava üretecek ve bu da ekipmanınızla ilgili daha az sorun anlamına geliyor.

 

Birleşmeli Filtreler

Birleşmeli filtreler, sıkıştırılmış havada çok küçük damlacıklar halinde asılı olan nemi ve / veya yağın yakalanması için kullanılır.

Çapraz referanslar ve daha fazla ürün için çapraz referans listemize veya web sitemize bakın.

Sıralı Hava Filtreleri İNDİR

Sıralı Hava Filtreleri